Skinner blend - jak uzyskać efekt pokazany na broszce?

Hmmm, no tak. Tutorial poniżej nie pokazuje, jak dojść do efektu końcowego, tego, który widać na zdjęciu broszki. A brakuje już tylko paru kroczków...

No więc po pierwsze: nasz rulonik należy owinąć - dla najbardziej wyrazistego wzoru należałoby zastosować kolor kontrastujący. Kto nie ma pomysłu lub nie czuje się zbyt pewnie w dobieraniu kolorów niech wrzuci do 'wujka gugla' hasło: koło barw, albo zerknie na ściągę poniżej:Jak już zdecydujemy, jaki kolor najbardziej nam odpowiada zaczynamy:

Krok pierwszy: starannie owijamy, starając się usunąć po drodze wszystkie bąble powietrza.


Krok drugi: bierzemy specjalny falisty nożyk i działamy:


Kriomy nasz wałeczek w poprzeczne paseczki. Nie należy się stresować, czy uda nam się pociąć je równej grubości, bo na końcu i tak skorzystamy z wałka, aby wyrównać powierzchnię.


Tak przygotowane plasterki należy ułożyć na 'bazie' - najlepiej wcześniej upieczonej - może być zrobiona z resztek modeliny w dowolnym kolorze, bo i tak całą powierzchnię bazy przykryjemy nową warstwą.


Kolejne paseczki nie muszą być układane ściśle jeden przy drugim, bo plasterki są dość grube i przy rozwałkowaniu pokryją całą powierzchnię bazy.


Jak już poukładamy na całej powierzchni paseczki z modeliny należy docisnąć je lekko do powierzchni bazy, tak, żeby się nie przesuwały. Jeśli modelina jest bardzo miękka i klei nam się do rąk możemy skorzystać z pudru, talku dla dzieci i delikatnie posypać nim nasze dłonie. Po lekkim dociśnięciu paseczków do bazy bierzemy się za wałkowanie: delikatnie, ale zdecydowanie:-) 


Efekt końcowy (choć w innym kształcie), jak poniżej:


Komentarze

Popularne posty