ja FIMOKO

Choć z wykształcenia jestem prawnikiem, to wszelkiego rodzaju rękodzieło jest ze mną odkąd pamiętam.
Studia studiami, ale moim marzeniem zawsze było zostać rzemieślnikiem. To takie marzenie z tyłu głowy, raz widzę je  wyraźnie, a focus mojego świata ustawia się właśnie w tym miejscu, raz znika gdzieś z pola widzenia pod natłokiem spraw "ważniejszych". Niemniej kiedyś odkopię na własne potrzeby któryś z ginących zawodów i osiądę gdzieś z daleka od świata...

Masami polimerowymi zajmuję się od 2009r, mimo tego cały czas czuję, że sporo przede mną, biorąc pod uwagę ogrom możliwości tego medium. 
Do tej pory miałam przyjemność brać udział w warsztatach m.in. prowadzonych przez takich wspaniałych artystów jak:
Kathleen Dustin (USA),
Nikolina Otrzan (Chorwacja),
Claire Maunsell (Kanada,)
Eva Haskova (Czechy),
Melanie West (USA),
Christin Dumont (Belgia),
Jana Lehmann (Niemcy),
Celine Charuau (Francja).Chętnie dzielę się tym, czego udało mi się nauczyć w Polsce i poza jej granicami. 
Od kilku lat, najpierw w ramach wolontariatu pracowniczego sponsorowanego przez firmę Siemens, a później samodzielnie, organizuję warsztaty dla dzieci, a od 2013 także z osobami dorosłymi mając nadzieję, że uda mi się wzbudzić zainteresowanie polimerami na tak dużą skalę, jaką obserwuję poza granicami naszego kraju. 
W 2013r odbyły się warsztaty w Rybniku (pracownia HAMAK), a następnie przez 2 lata regularnie w warszawskiej pracowni Sztukarnia.Prywatnie zaś jestem mamą blondwłosych trojaczków: Zosi, Madzi i Iki i pracuję zawodowo, stąd działalność hobbystyczną uskuteczniam porą nocną, tuż po zapadnięciu zmroku;-) 

Komentarze

Popularne posty