Sitodruk na indyjskie wyzwanie

Wpadłam w sitodrukowe uzależnienie:-) W związku z czym w wyzwaniu:


http://modelinamojehobby.blogspot.com/2015/04/wyzwanie-indie.html
startuje nadrukowana białym akrylem mandala.Fakt, praca zawiera niezbyt dużą ilość modeliny, ale z drugiej strony całkiem nieźle pokazuje możliwości wykorzystania tego medium w przedmiotach użytkowych.

A sitodruk, no cóż, niby technika 'stara jak świat', a na modelinie pozostaje stosunkowo nowym zjawiskiem. Jej zaletą jest to, że jest szybka, czyli taka w sam raz dla mnie:-) Jakkolwiek przyznać muszę, że wprawia mnie to w lekkie zakłopotanie, bo patrząc na inne prace zgłoszone w wyzwaniu, widzę naprawdę spory nakład pracy i czasu, jaki został włożony w projekty.

No nic, ale może lusterko stanie się choć inspiracją do sięgnięcia do innych, nowych technik, dla kogoś, kto to tu zajrzy.

A sitodruk w moim wykonaniu wymaga jeszcze dopracowania, przyznaję, ale zabawa z sitem to sama przyjemność, więc jutro korzystając z dnia wolnego działam:-) I jeszcze: polecam!


Komentarze

  1. kojarzy się z hinduskimi malowanymi na rękach wzorami proste ale efektowne :-) przymierzam się do próby sitodruku zobaczymy czy się uda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. próbuj Kejt, bo to kupa super zabawy! w razie pytań, wiesz gdzie mnie szukać:-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty