Melanie West: historia pewnego naszyjnika, który podróżuje po świecie:-)


Kto lubi motywy organiczne? O, takie, na przykład jak te poniżej:
Proszę nie pchać, temat już rozpracowała w kontekście modeliny Melanie West:-)
  

Ta amerykańska artystka tworzy bransolety, wisiory i korale. Nie bez przyczyn nie piszę o 'wisiorkach', gdyż jej majstersztyki nie mają nic wspólnego z minimalizmem. Są duże, bardzo duże nawet! Jednak mimo swej wielkości nie przytłaczające i ciężkie. 
Mimo założenia na szyję nie ograniczają ruchów, ani nie powodują natychmiastowej potrzeby szukania portu, w którym można by opuścić taką kotwicę. 

Odwołanie do morza nie jest tu przypadkowe, oglądając to, co potrafi wyczarować artystka, czasem można mieć wrażenie, że piękna, kolorowa, falująca bransoleta ożyje natychmiast pod założeniu jej na rękę, po czym swobodnie odpłynie w nieznanym kierunku.
Biżuteria zawdzięcza swą lekkość nie temu, że Melanie West do perfekcji opanowała 'hollow beads', a temu, że jako wypełnienie nie jest w nich stosowana modelina, jaką znamy, a jej lżejsze odmiany. Dzięki temu, mimo konstruowania form naprawdę dużych, ozdoby Melanie West pozostają lekkie i przyjazne użytkownikowi:-) 


Z naszyjnikiem Melanie West, który widzicie na zdjęciu obok wiąże się ciekawa historia; otóż został on wystawiony na aukcję na ostatniej amerykańskiej konferencji Synergy (2013r w Atlancie), na której spotykają się corocznie wszystkie najważniejsze postaci świata polimerów.
O naszyjnik walczyły do końca dwie artystki Carol Blackburn oraz Christi Friesen. Ze względu na to, że obu artystkom bardzo zależało na wygranej, padła propozycja podzielenia naszyjnika na pół(!). Pomysł ten na szczęście został odrzucony i przyjęto inne kompromisowe rozwiązanie: otóż powołano do życia 'The Sisterhood Necklace'.
Celem jego jest zbieranie datków na wsparcie kobiet w Nepalu, które doznały szeroko rozumianego wyzysku lub przemocy. Naszyjnik 'podróżuje' razem z Carol lub Christi po świecie i każdy kto go przymierzy i zrobi z nim zdjęcie, jest zapraszany do wsparcia akcji pomocy, której szczegóły znajdziecie tu: http://acolourfuljourney.com/2013/06/17/the-travelling-sisterhood-necklace/

Komentarze

Popularne posty