POLIN - Muzeum Historii Żydów Polskich

15 listopada miałam przyjemność poprowadzić warsztaty z modeliną w ramach spotkań rodzinnych w Muzeum Historii Żydów Polskich. Na warsztatach dzieci zapoznawały się z zabawami przedwojennych podwórek, w tym m.in. grą w guzik o nazwie FRUĆKA.
http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/mischakim-w-polin-warsztaty-rodzinne
Jesienna aura sprzyjała poszukiwaniu zadaszonych miejsc miejsc do zabawy, dlatego też liczba uczestników warsztatów przekroczyła wstępnie planowaną liczbę 50 osób. Przyznaję, nie jest łatwo ogarnąć tak energiczną i liczną grupę, ale mam nadzieję, że każdy uczestnik zajęć wyszedł z nich zadowolony dzierżąc w ręku własnoręcznie wykonany guzik.


 

Modelina sponsorowana przez polskiego dystrybutora FIMO okazała się być idealnym materiałem do zrobienia guzików do Frućki. Guziki były baaardzo kolorowe i bardzo duże, o średnicy ok. 4,5cm :-) Może nie do końca nadawałby się do odzieży, ale dzięki swej wielkości i ciężarowi łatwo było je wprawić w ruch kręcąc na sznurku.Kolejne spotkania warsztatowe w Muzeum będą obywały się w nowej przestrzeni przygotowywanej dla najmłodszych. Otwarcie tego miejsca nastąpi 6 grudnia przy okazji CHANUKI (święta świateł).


 
Komentarze

Popularne posty