Petra Nemravova - sitodruk

Dla tych, którzy kupują modelinę i narzędzia potrzebne do pracy z tym medium, nazwisko Petry brzmi znajomo.
Petra jest właścicielką jednego z większych sklepów z modeliną i akcesoriami w Europie i dla prawdziwych fanów jej sklep jest na pewno miejscem częstych odwiedzin ze względu na swoją przebogatą ofertę. Dla tych, którzy jeszcze nie znają lub nie korzystali serdecznie polecam: www.nemravka.cz

Ale oprócz prowadzenia działalności biznesowej Petra zajmuje się także tworzeniem z modeliny. Jej korale są zwykle nasycone radosnymi, pięknie skomponowanymi, kolorami. Często pojawia się w nich efekt gradientu - płynnego przejścia jednego koloru w kolejny, czyli Skinner blend. W koralach poniżej dodatkowo wykorzystano cienką srebrną folię do złoceń.
W magazynie Polymer Clay Daily (http://polymerclaydaily.com/) z dnia 24 sierpnia znajdziecie broszkę Petry. Broszka wykonana m.in techniką sitodruku oraz po raz kolejny możemy zaobserwować efekt gradientu - łagodne przejście od koloru białego do czarnego.
Literki, które widać na broszce zostały nadrukowane farbą akrylową przy użyciu sita (https://www.facebook.com/moikosilkscreen?fref=ts).


Inne prace Petry wykonane tą techniką poniżej. Polecam! Technika jest łatwa i daje przyjemny efekt, na stronie sklepu została nazwana jedną technik 'WOW' ;-)


Komentarze

Popularne posty