Donna Greenberg. Polymer Art Challenge.

Korzystając z dobrodziejstw globalnej wioski i facebooka amerykańska artystka Donna Greenberg rozpoczęła na początku tego roku zabawę pod hasłem #PolymerArtChallenge.


Zabawa polega na publikowaniu przez 5 kolejnych dni zdjęć własnych projektów/prac na fanpage stowarzyszenia. Każdego dnia wyznaczony artysta, oprócz publikacji prac własnych, nominuje kolejną osobę dając jej możliwość zaprezentowania jej/jego twórczości. Dzięki temu 'łańcuszkowi szczęścia' mamy okazje zapoznać się z pracami ludzi z całego świata, włączając tych, którzy na co dzień nie pojawiają się na facebooku.
Ja swoją nominację zawdzięczam Michaela Dannehl (Perlenundmehr), a pierwszą wyznaczoną przeze mnie osobą jest polska artystka Loobeesky (http://loobeensky.blogspot.com/). 

Pomysł wyzwania o tyle ciekawy, że dzięki niemu strona 'międzynarodowego stowarzyszenia polimerowego' International Polymer Clay Association odżyła i mocno się ożywiła. Kto ma ochotę poznać nowe 'twarze', zainspirować się, czy po prostu pooglądać, to warto zajrzeć na fanpage stowarzyszenia na facebooku właśnie teraz.


Zdjęcia zawarte w tym wpisie, to zdjęcia prac pomysłodawczyni całego zamieszania czyli Donny Greenberg. Artystka pochodzi z Nowego Jorku, jest projektantką biżuterii mocno związaną ze światem mody. Jej prace pojawiały się wielokrotnie w magazynach związanych z modą, jak również w czasie nowojorskiego Fashion Week.

Jak mówi sama artystka fascynuje ją żywiołowa moda i kultura Manhattanu, skąd głównie czerpie swoje inspiracje, łącząc trendy współczesnej sztuki ulicznej/ miejskiej z pasją do form organicznych.

Powyższa praca (The Jurascinator Fascinator.), to nakrycie głowy przygotowane przez Donnę Greenberg we współpracy z inną amerykańską artystką: Melanie West na EURO Synergy czyli doroczną konferencję IPCA, która odbyła się w minionym roku po raz pierwszy w Europie tj. na Malcie. Projekt był ilustracją do wykładu na temat efektu synergii, jaki można 'wygrać' dzięki współpracy z innymi artystami, dzięki konstruktywnej wymianie pomysłów i doświadczeń.
Fanpage artystki: https://www.facebook.com/pages/Donna-Greenberg-Arts/151594531536806

Prace artystki podziwiać można także w Galerie Freisleben w Uebersee (Niemcy), pierwszej galerii w Europie, która prezentuje wyłącznie prace artystów pracujących z polimerowym medium.
Komentarze

Popularne posty