Loretta Lam - duże, asymetryczne formy

W miniony weekend odbyły się kolejne warsztaty w Galerie Freisleben.
Tym razem poprowadziła je Loretta Lam.

Loretta Lam konstruuje naszyjniki złożone z dużych asymetrycznych korali, komponując je po mistrzowsku w taki sposób, który pozwala na zachowanie harmonii i balansu.

Artystka pochodzi z USA, urodziła się w stanie Nowy Jork i, jak pisze, od dziecka pociągała ją działalność artystyczna. Konsekwencją tej pasji były studia, a następnie twórczość oparta o medium, jakim jest glinka polimerowa, odkryta przez artystkę w 2010roku.
Loretta Lam podkreśla swoją fascynację naturą i z otaczającej ją przyrody, jej kształtów i kolorów nieustająco czerpie inspirację tworząc ozdoby wyważone, eleganckie i ponadczasowe. 

Loretta Lam opiera się w swoich projektach o technikę millefiori, znaną z procesu produkcji szkła. Technika ta łatwo pozwala adoptować się do pracy z glinką polimerową.


Przygotowane różnokolorowe rolki modeliny, pocięte w plastry pozwalają na komponowanie w różnorodnych konfiguracjach, prowadząc do stworzenia intrygujących wzorów.


W 2011 Loretta Lam zdobyła uznanie w prestiżowym konkursie NICHE, gdzie znalazła się w gronie ścisłych finalistów.
Więcej prac artystki:
http://www.lorettalam.com/gallery_necklaces.html

Komentarze

  1. Dziękuję Ci Gosieńko że dzięki Tobie mogę podpatrywać i poznawać nowych mistrzów polimerów i ciągle mam nową motywację aby się rozwijać bo co już myślę o porzuceniu ze zniechęcenia pokazujesz coś nowego i chęci wracają :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. droga Kejt, nie porzucaj, szkoda, bo to fajnie jest strasznie i nawet, jeśli nie jestem mistrzem świata, to i tak przyjemności czerpię całe wiadra:-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty